بوی بد حوله را چگونه از بین ببریم

داشتن یک حوله خوش بو و تمیز برای همه ما لذت بخش است . وقتی میرویم حمام و پس از حمام کردن با یک حوله بد بو روبرو می شوید ناگهان همه حس خوب و لذت بخش از بین می رود. به همین جهت رفع بوی بد حوله اهمیت پیدا میکند. کمی بوی نامطبوع حوله کافیست تا احساس طراوت و تازگی را به کلی محو کند.به همین دلیل در این مقاله از خبرنامه خشکشویی آنلاین پاکلین راهکار هایی آماده کرده ایم تا با استفاده از آن ها برای از بین بردن بوی بد حوله ها اقدام کنید. با ما همراه باشید.

راهی آسان برای از بین بردن بوی بد حوله

نکته اول این است که پس از استحمام و استفاده از حوله نگذارید مرطوب بماند. آن را در هوای باز و زیر نور آفتاب خشک کنید. نور آفتاب به تنهایی میتواند بسیاری از میکروب ها و آلودگی ها را از بین ببرد.اگر هم قصد شستشوی حوله را دارید اگر از ماشین لباسشویی استفاده می کنید ، مطمئن شوید که حوله ها پس از خشک شدن در ماشین خشک کن در داخل محفظه نمیمانند. رطوبت حوله و باقی ماندن در فضای در بسته باعث میشود حوله بوی بدی به خود بگیرد.

روش های خانگی برای از بین بردن بوی بد حوله

بوی بد حوله را با سرکه از بین ببرید

در این روش باید تنها حوله ها را در ماشین لباسشویی قرار دهید. لباس های دیگر را جداگانه بشویید.
به مقدار نصف لیوان سرکه سفید را داخل محفظه شوینده بریزید. از مواد شویند دیگری استفاده نکنید.
در نهایت درجه ماشین را تنظیم کنید و اجازه دهید کار شستشو تمام شود. سرکه باکتری های روی حوله را از بین میبرد و به این ترتیب هیچ اثری از بوی نامطبوع بر روی حوله باقی نخواهد ماند.

بوی بد حوله را چگونه از بین ببریم

با سرکه و نوشابه بوی بد حوله را از بین برید

شاید تعجب کنید اما ترکیب نوشابه و سرکه یک پاک کننده حرفه ای میسازد. نه تنها برای لباس بلکه برای سطوح و اجسام دیگر. لباس ها را در ماشین لباسشویی بیاندزید و ابتدا یک لیوان سودا اضافه کنید. دما را روی درجه بالا تنظیم کنید. پس از چرخه کامل شستشو در دومین مرحله نصف لیوان سرکه سفید به ماشین اضافه کنید؛ و مجددا عمل شستشو را انجام دهید تا حوله ها مانند روز اول شوند.

با مایکروویو بوی بد حوله را از بین ببرید

حوله های کوچک مانند حوله آشپزخانه یا حوله های دستی را با یک روش خلاقانه از بوی بد خلاص کنید.
میتوانید این حوله ها را برای ۳ دقیقه داخل مایکروویو قرار دهید تا تاثیر عالی آن را ببیند.
حرارت موجود در مایکروویو میتواند باکتری ها را نابود کند و در نتیجه بوی نامطبوع را از بین ببرد.
نکته: در این روش احتیاط لازم را داشته باشید و برای جلوگیری از سوختن پس از خاموش شدن مایکروویو اجازه دهید ده دقیقه زمان بگذرد و سپس حوله را بردارید.

استفاده از شوینده ها برای از بین بردن بوی بد حوله ها

مواد شوینده خوبی وجود دارند که آنتی باکتری هستند و برای از بین بردن بوی بد حوله خوب عمل میکنند؛
این مواد به راحتی میتوانند باکتری های روی لباس ها را که باعث به وجود آمدن بوی بد میشوند را از بین ببرند.
گاهی ممکن است نیاز پیدا کنید دو یا سه بار حوله را بشویید تا این بوی بد از بین برود. بنابراین یک شوینده خوب را تهیه کنید و با حوصله از آن برای تمیز کردن حوله ها استفاده کنید.
نکته : نرم کننده های لباس در این مورد میتوانند مشکل ساز شوند و مانع از بین رفتن باکتری های حوله شوند.

منبع: خشکشویی پاکلین

پاسخی بگذارید