خشکشویی قلب دوم ما (کفش) - خبرنامه خشکشویی آنلاین پاکلین
header

خشکشویی قلب دوم ما (کفش) - خبرنامه خشکشویی آنلاین پاکلین


خشکشویی قلب دوم ما (کفش)

2019/04/07    خشکشویی    بدون نظر قلب دوم

خشکشویی آنلاین پاکلین  –  آیا می‌توان کفش را در لباسشویی شست؟ شاید این سوالی باشد که در اغلب مواقع پس از یک روز بارانی هنگامی که کفش کتانی شما گل آلود شده است از خودتان می‌پرسید. چرا که دردسر تمیزکردن کفش بسیار زیاد است و ما هم دوست نداریم هر روز با همان کفش‌های کثیف و آلوده از خانه بیرون برویم. علاوه بر این‌ها، پا را قلب دوم در بدن می‌نامند بنابراین لایق این است که بهترین‌ها و تمیزترین‌ها را به تن کند. پس همانطور که نسبت به خشکشویی لباس خود اقدام می‌کنید باید خشکشویی کفش را نیز در نظر بگیرید.

برای خشکشویی کفش باید چه کارهایی انجام شود

خشکشویی کفش اغلب به کفش‌های ورزشی، اسنیکرز، آل استار و کفش‌های پارچه‌ای اختصاص می‌یابد. هرچند باید در همه موارد به جنس کفش و نوع دوخت آن نیز دقت داشته باشید تا با شستن آن موجب آسیب رساندن به کفش نشوید. برای شستن هر کفشی باید چند نکته را در نظر بگیرید:

به برچسب شستشو و تمیزکردن کفش توجه کنید. این برچسب به شما می‌گوید این کفش را با چه مواد و درجه حرارتی باید بشویید.

اغلب خشکشویی کفش از جنس چرم یا جیر ایده خوبی نیست چرا که مواد شوینده یا حرارت آب ممکن است به این قبیل کفش‌ها آسیب برساند. برای تمیزکردن این نوع کفش‌ها حتما از محصولات خاص همانند واکس جیر یا واکس چرم استفاده کنید.

دقت داشته باشید کفی کفش شما دوخته شده یا چسبیده شده است. ممکن است کفش‌هایی که در آن‌ها از چسب برای متصل کردن کفی و رویه کفش استفاده شده است در اثر حرارت آب آسیب ببینند. در این صورت باید مطمئن شوید با چه درجه دمایی این قبیل کفش‌ها آسیبی نخواهند دید.

اگر ماشین لباسشویی شما تنظیماتی با عنوان hand wash دارد، می‌توانید کفش‌هایی که به روی برچسب آن‌ها نوشته شده که فقط با دست شستشو شود (hand wash only) را در این تنظیمات در لباسشویی بشویید.

مراحل خشکشویی کفش

کفش را برای شستشو آماده کنید

پس از اینکه لیبل کفش را خواندید و مطمئن شدید می‌توانید کفش مورد نظرتان را در لباسشویی بیندازید نوبت به آماده کردن کفش می‌شود. هر چیزی که به کفش متصل است از جمله بندها را از آن جدا کنید. اگه گل و لای در کف کفش یا روی آن قرار گرفته ابتدا آن را جدا کنید سپس نسبت به خشکشویی کفش اقدام کنید. گاهی ممکن است کف کفش شما سنگی چسبیده باشد بنابراین باید با دقت کفش را چک کنید که آسیبی به لباسشویی شما وارد نکند. با یک مسواکی که به شستن کفش خود اختصاص داده‌اید هر آلودگی اضافی که به کفش شما چسبیده را جدا کنید.

کفش را در یک ساک محافظ قرار دهید

بهترین کار این است که کفش و بند کفش‌ها را در یک ساک شستشوی توری قرار دهید که هنگام شستشو دائم به دیواره‌های لگن لباسشویی برخورد نکرده و سر و صدا ایجاد نکند. اگر ساک مخصوص لباسشویی ندارید یک روبالشی می‌تواند گزینه جایگزین مناسبی باشد.

درجه شستشو را تنظیم کنید

بهتر است برای اینکه آسیبی به کفش و رنگ آن وارد نشود، درجه شستشو را به روی ۳۰ درجه یا حتی کمتر قرار دهید. بخصوص اگر کفش‌هایی از جنس PU یا PVC را در لباسشویی می‌اندازید مهم است که درجه شستشو کم باشد. از پودر لباسشویی زیاد برای شستشوی کفش استفاده نکنید چرا که ممکن است در آب حل نشده و روی کفش باقی بماند. در کنار کفش می‌توانید چند حوله همرنگ هم برای شستشو بیندازید تا کمی جلوی سر و صدای کفش‌ها را نیز بگیرد.

کفش را خشک کنید

بهتر است برای خشک کردن کفش آن را در خشک کن با درجه حرارت بالا نیندازید چرا که ممکن است حرارت به کفش شما آسیب برساند. بهتر است کفش‌ها در هوای آزاد خشک شوند. هرچند خشک کن معمولی لباسشویی نیز می‌تواند تا حدی کمک کند به شرطی که فقط آب کفش را بگیرد و حرارتی به آن وارد نکند. می‌توانید هنگام خارج کردن کفش از لباسشویی با یک حوله پارچه‌ای تمیز نسبت به خشک کردن آن اقدام کنید.

در صورتیکه کفش شما سفید است بهتر است از حوله سفید استفاده کنید چرا که ممکن است حوله رنگی به آن رنگ بدهد.

همچنین پیشنهاد نمی‌شود برای خشک شدن کفش آن را در معرض آفتاب قرار دهید چرا که ممکن است موجب خشک شدن بدنه آن شود.

بهترین روش این است که یا بگذارید کمی در هوای آزاد ولی سایه قرار بگیرد یا آن را جلوی پنکه قرار دهید تا خشک شود.

درجه شستشو را تنظیم کنید

بهتر است برای اینکه آسیبی به کفش و رنگ آن وارد نشود، درجه شستشو را به روی ۳۰ درجه یا حتی کمتر قرار دهید. بخصوص اگر کفش‌هایی از جنس PU یا PVC را در لباسشویی می‌اندازید مهم است که درجه شستشو کم باشد. از پودر لباسشویی زیاد برای شستشوی کفش استفاده نکنید چرا که ممکن است در آب حل نشده و روی کفش باقی بماند. در کنار کفش می‌توانید چند حوله همرنگ هم برای شستشو بیندازید تا کمی جلوی سر و صدای کفش‌ها را نیز بگیرد.

کفش را خشک کنید

بهتر است برای خشک کردن کفش آن را در خشک کن با درجه حرارت بالا نیندازید چرا که ممکن است حرارت به کفش شما آسیب برساند. بهتر است کفش‌ها در هوای آزاد خشک شوند. هرچند خشک کن معمولی لباسشویی نیز می‌تواند تا حدی کمک کند به شرطی که فقط آب کفش را بگیرد و حرارتی به آن وارد نکند. می‌توانید هنگام خارج کردن کفش از لباسشویی با یک حوله پارچه‌ای تمیز نسبت به خشک کردن آن اقدام کنید. در صورتیکه کفش شما سفید است بهتر است از حوله سفید استفاده کنید چرا که ممکن است حوله رنگی به آن رنگ بدهد. همچنین پیشنهاد نمی‌شود برای خشک شدن کفش آن را در معرض آفتاب قرار دهید چرا که ممکن است موجب خشک شدن بدنه آن شود. بهترین روش این است که یا بگذارید کمی در هوای آزاد ولی سایه قرار بگیرد یا آن را جلوی پنکه قرار دهید تا خشک شود.

برچسب ها:

دیدگاه ها


Warning: Use of undefined constant have_comments - assumed 'have_comments' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/pakleanc/public_html/blog/wp-content/themes/mpk/comments.php on line 2

**ایمیل شما منتشر نخواهد شد**
Notice: Undefined variable: user_ID in /home/pakleanc/public_html/blog/wp-content/themes/mpk/comments.php on line 15
نام و نام خانوادگی:   

پست الکترونیکی:   

آدرس وب سایت:   

  


تمامی حقوق این وب سایت برای خشکشویی آنلاین پاکلین محفوظ می باشد.